Choď na obsah Choď na menu
 


Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že využitie multimédií na osobnom počítači bude len veľmi úzko zamerané na niektoré vybrané oblasti a pre bežného užívateľa to nemá veľký význam. Stretneme sa aj s názorom, že tu ide len o nejaké hranie sa na počítači, ktoré priťahuje, ako ináč, deti a mladých. Ak sa však bližšie pozrieme na využitie multimédií, zistíme, že vec sa má celkom inak. Jednoducho existuje množstvo informácií, ktoré zasahujú do nášho každodenného života a ponúkajú nám využitie počítača v úplne novej kvalite a novom rozsahu.

 

Niekoľko praktických využití počítača:
Výučbe jazykov – Dnes sú k dispozícii viaceré programy na slušnej úrovni, kde zaujímavým spôsobom komunikujete s počítačom. Animovaný učiteľ s perfektnou výslovnosťou, učenie a opravovanie textov sa stáva bežným.
Multimediálne encyklopédie – Tieto lexikóny obsahujú nielen obrázky a texty, ale aj zvuky, pohyblivé animácie a klipy.

Turistika
– Cestovanie pomocou počítača začína byť bežná vec. Ponuka je čoraz širšia, napríklad séria „veľké mestá sveta“, alebo mapy miest USA, Nemecka, či Atlas sveta.

Vzdelávanie a hobby – Prakticky každá oblasť ľudskej aktivity je už dostupná v novej forme. Ponuka je taká široká, že sa všetko ani nedá spomenúť, napríklad oblasti dejín, hudby, fauna a flóra, umenie, atď.
Súkromné audio štúdio – Jedna z najzaujímavejších možností využitia PC. Spojenie zvuková karta a MIDHANTERFACE je cesta k novým možnostiam práce so zvukom.

Videokonferencia – Je to spôsob komunikácie medzi dvoma a viacerými užívateľmi, ktorý umožňuje prenášať v reálnom čase obraz a zvuk a tak šetriť čas.

Virtuálna realita – Jednak ide o zábavu, ale využíva sa aj pre vojenské účely, napríklad výcvik pilotov, vodičov, a v celej rade oblasti každodenného života, napríklad v architektúre a v medicíne.